Szkoła Podstawowa nr 9 w Rzeszowie    

Klub Miłośników Książki- Aby czytanie stało się przyjemnością
   
     W roku szkolnym 2008/2009 Stowarzyszenie na Rzecz Rodziny Szczęśliwy Dom w Rzeszowie oraz Fundacja PZU w Warszawie kontynuuje realizację projektu, pt. Klub Miłośników Książki. Projekt skierowany jest do uczniów klas 4, 5 i 6 i realizowany jest w formie pozalekcyjnych warsztatów. Prowadzone zajęcia różnią się od typowych lekcji szkolnych, oprócz wspólnego czytania i omawiania wybranych utworów literackich, uczestnicy wykonują do nich ilustracje i inscenizacje. Ponadto dużą popularnością wśród uczestników cieszą się różne konkursy.
     Klub Miłośników Książki to szansa na wzbogacenie oferty edukacyjnej szkół, ponadto daje możliwość rozwijania zdolności i zainteresowań młodego człowieka. Klubowicze redagują gazetkę pt. „Świat młodzieży”, w której zamieszczają własne utwory literackie, przygotowują krzyżówki, piszą o swoich zainteresowaniach i hobby. Tegoroczny program Klubu Miłośników Książki został wzbogacony o wyjazdy do kina i teatru oraz muzeów znanych polskich pisarzy. Warto dodać, że wyjazdy te są w całości finansowane z dotacji Fundacji PZU. Ponadto ważnym elementem projektu jest wsparcie bibliotek szkolnych poprzez zakup książek dla placówek biorących udział w projekcie.
              



Klub Miłośników Książki przy Szkole Podstawowej nr 9 w Rzeszowie

     W listopadzie 2008r. wybraliśmy się do kina Helios w Rzeszowie na film pt. „Podróż do wnętrza ziemi 3D”. Film oparty jest na klasycznej powieści Juliusza Verne "Podróż do wnętrza Ziemi".
Po seansie filmowym udaliśmy się na małą przekąskę do Mc Donald’s a następnie do Centrum Zabaw „Fantazji”. Dziękujemy Fundacji PZU w Warszawie za pomoc w realizacji naszych marzeń:). Poniżej przedstawiamy zdjęcia z naszej wycieczki.




Klubowicze w kinie Helios w Rzeszowie



W Fantazji

     W lutym 2009r. byliśmy w Teatrze Maska w Rzeszowie na spektaklu „Śpiąca królewna”, przed seansem odbyła się lekcja teatralna, podczas, której aktorka pracująca w Teatrze opowiedziała nam o lalkach, kukłach, pacynkach i marionetkach, specyfice pracy w teatrze oraz odbywających się w teatrze spektaklach.
     Natomiast w kwietniu wybraliśmy się do Teatru im. Wandy Siemaszkowej na spektakl „Kopciuszek”, po spektaklu mieliśmy możliwość zwiedzania kulis teatru oraz poznania pracy aktora.
Wyjazdy do teatru pogłębiają naszą wiedzę o teatrze i pracy w nim oraz są dobrym sposobem na miłe spędzenie czasu wolnego.



W Teatrze Maska


Przed Teatrze im. Wandy Siemaszkowej


     W maju bieżącego roku wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Po drodze zwiedziliśmy również Kościół w Węglówce oraz widzieliśmy największe drzewo na Podkarpaciu, jest to dąb szypułkowy o nazwie „Poganin”, a jego wiek określa się na ponad 650 lat. Zwiedzaliśmy również ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu. Nie mogliśmy ominąć rezerwatu przyrody „Prządki”.
     Punktem kulminacyjnym naszej wycieczki była wizyta w Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Mieliśmy możliwość zobaczyć, gdzie i jak żyła nasza sławna pisarka. W naszych wyjazdach towarzyszyli nam koledzy i koleżanki ze Szkoły Podstawowej w Budziwoju i Tyczynie, tam również funkcjonuje Klub Miłośników Książki.



W rezerwacie przyrody "Prządki"


W  Żarnowcu
     Na zakończenie roku szkolnego uczestniczki Klubu Miłośników Książki przygotowały przedstawienie pt. "Kopciuszek". Wszystkie role wykonywały dziewczynki, co było nietypowe i czasem zabawne. Oczywiście, jak to w baśniach bywa, Kopciuszek spotkał swojego wymarzonego Księcia i żyli długo i szczęśliwie.


Małe aktorki


 


Kopciuszek znalazł Księcia