Wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym
"W krainie liczb"

23 kwietnia 2009r. w Szkole Podstawowej nr 23 w Rzeszowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny klas II pod nazwą " W krainie liczb". Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów od pierwszych lat nauki w szkole podstawowej, rozwijanie logicznego myślenia, wytrwałości w rozwiązywaniu zadań matematycznych, wdrażanie do samodzielnego działania i myślenia. Kolejnym celem było wyłonienie uczniów mających zdolności matematycznew celu dalszej ukierunkowanej pracy z nimi oraz integracja środowisk rzeszowskich szkół (uczniów i ich nauczycieli).
     Na podstawie wewnętrznych eliminacji w naszej szkole do udziału w konkursie została wytypowana Katarzyna Czechowicz.
     Uczniowie rozwiazywali zadania w formie testu, w którym w każdym zadaniu wybierali prawidłową odpowiedź. Test obejmował nastepujące działy programowe: dodawanie i odejmowania w zakresie 100 z przekroczeniem progu dziesiątkowego oraz mnożenie i dzielenie w zakresie 30.
     Wyniki rozstrzygnięcia konkursu otrzymaliśmy 19 maja 2009r. Kasia Czechowicz zdobyła 8 na 10 punktów i otrzymała wyróżnienie.