Spotkanie z pisarką- Panią Lidią Miś

14 maja 2009 roku klasa I pod opieką pani Elżbiety Siorek udała się do biblioteki na Nowym Mieście w Rzeszowie na spotkanie z pisarką książek dla dzieci – Lidią Miś. Spotkanie otwarły trzy wspaniałe dobroduszne czarownice – panie bibliotekarki, które wprowadziły dzieci w klimat książki pisarki pt. „Odwiedzając czarownice”.
     Okazało się, że nasi uczniowie dobrze znają jej treść. Nawet przygotowali z tej okazji kapelusze charakteryzujące postacie z książki, które zaprezentowali na spotkaniu. Dzieci zadawały ciekawe pytania i zdobyły wiele informacji dotyczących życia i twórczości pani Lidii Miś. Między innymi dowiedziały się, że za swoją książeczkę pani Lidia została wyróżniona nagrodą za Najlepszy Debiut Prozatorski Podkarpacia 2004 roku i że pisze też powieści dla młodzieży i dorosłych.
     Na zakończenie spotkania uczniowie zostali poczęstowani przez Piernikową Czarownicę tajemniczymi serduszkami piernikowymi i otrzymali pamiątkowe autografy pisarki na specjalnie poświęconych autorce folderach.  Większość uczniów zakupiła również promowaną książkę pisarki.