Zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej w Rzeszowie

W dniu 5 maja 2009 klasa V uczestniczyła w wycieczce, której głównym celem było zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej Rzeszowa. Obecnie trasa liczy 369 m i zawiera 15 korytarzy łączących 25 odpowiednio odrestaurowanych piwnic. Piwnice w większości  usytuowane są pod kamienicami rynku, natomiast korytarze biegną pod płytą rynku. Położone są one na różnych poziomach. Najniższy jest na głębokości 9,58 m. Trasa kryje w sobie wiele atrakcji jak np. fragmenty średniowiecznego pomieszczenia z kamiennym portalem, oknem oraz fragmentem muru. Wykonane w piwnicach aranżacje i nadane im nazwy np.  ,,Piwnica Miodowa" , nawiązują do podstawowych funkcji piwnic oraz przypominają o historii miasta jak piwnice ,,Rzeszowskich", ,,Ligęzy", ,,Korytarz Herbowy".
     Uczniowie z zaciekawieniem zwiedzali trasę, robili pamiątkowe zdjęcia, a po zakończeniu podziemnej wędrówki zgodnie stwierdzili, że stanowi ona jedną z głównych atrakcji naszego miasta.

Na rzeszowskim rynku

Przed wejściem do podziemii