II miejsce naszych rowerzystów

W dniu 29 kwietnia 2009 roku reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Miejskich Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Szkole Podstawowej nr 17. W eliminacjach brały udział reprezentacje  szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych z terenu Rzeszowa. Celem turnieju jest poprawa stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez popularyzację przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
     Nasza reprezentacja wykazała się dużą znajomością przepisów ruchu drogowego, jak również opanowaniem poruszania się rowerem po torze przeszkód oraz umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy. Zajęliśmy II miejsce drużynowo w klasyfikacji szkół podstawowych, a indywidualnie Marcin Kwaśny był 5, Adrian Sowa 6, a Dominik Kotarba 8.
     Na końcu odbyło się wręczenie pucharów, dyplomów oraz nagród rzeczowych. Jak stwierdzili organizatorzy czyli Komenda Miejska Policji w Rzeszowie Turniej stał na wysokim poziomie i przyniósł wiele korzyści zarówno uczestnikom jak i obserwatorom.