Pierwszy wpis na  www.regiopedia.pl

W piątek 24 kwietnia naszą szkołę na zaproszenie pani Agnieszki Stec odwiedził sympatyczny dziennikarz gazety codziennej "Nowiny", Przemysław Markocki. Jego celem było zapoznać nas z ideą Regiopedii. Najpierw zobaczyliśmy, jak wygląda ta strona, jakie wpisy już na niej zostały zamieszczone. Następnie zarejestrowaliśmy się, otrzymaliśmy hasło i staliśmy sie pełnoprawnymi użytkownikami Encyklopedii Podkarpacia. Od tej chwili możemy już dokonywać wpisów i współredagować stronę.
     Pierwsze hasło, dzięki wskazówkom pana Markockiego wprowadził Tomek Gargała z klasy VI. Jest to historia naszej szkoły zaczerpnięta z kroniki szkoły, a także ze strony internetowej Szkoły Podstawowej nr 9. Jako kolejne planujemy dodać historie: miejscowości - dzielnicy Biała, a także parafii Bożego Miłosierdzia. Będziemy także poszukiwać miejsc, czy osób z regionu godnych uwagi.
     Ta nietypowa lekcja bardzo nam się spodobała. Jesteśmy też dumni, że staliśmy się współtwórcami Regiopedii i nasze informacje być może kogoś zainteresują i okażą się komuś przydatne.
A tak pisą o naszej lekcji w gazecie codziennej "Nowiny": http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090514/DLASTUDENTA/538436805