Apel ekologiczny- 22 kwietnia Dzień Ziemi

24 kwietnia z okazji Dnia Ziemi klasa V przygotowała krótki apel ekologiczny dla uczniów naszej szkoły. Przypomniano w nim jak ważne jest środowisko, w którym żyje człowiek oraz zagrożenia jakie on sam powoduje dla tego środowiska. Ilość zanieczyszczeń zagrażających przyrodzie jest coraz większa. W wielu miejscach skażenie środowiska staje się tak duże, że  przyroda nie jest już w stanie sama sobie z nim poradzić.
,,Jeśli  obecna ekonomia, nie  będzie  ekonomią ekologiczną cywilizacja  nasza nie  będzie w stanie zapewnić sobie przyszłości"
     Podczas naszego apelu uczniowie przedstawili Ziemię jako smutną postać. Nie była ona radosna ze swojego święta. Towarzyszyły Ziemi ptaki, zwierzęta, kwiaty, które również nie były zadowolone z poczynań człowieka.
Z troską pytały ,, powiedz, powiedz nam droga Ziemio dlaczego jesteś smutna?
Ktoś wyrządził Ci krzywdę?  A może jesteś chora?
Ziemio przecież Ty jesteś taka ważna dla nas..."
Co mamy robić Droga Ziemio abyś nie była smutna? -zapytał człowiek
Ziemia - Musicie o mnie dbać
- nie zatruwajcie mnie spalinami i dymami z fabryk
- nie wylewajcie trucizn do moich rzek, jezior, mórz i oceanów
- nie wycinajcie moich lasów.
     Każdy z nas może pomóc Ziemi, a wystarczy tylko wprowadzić trochę zmian w naszym zachowaniu, nawykach w życiu codziennym, w domu i  w najbliższym otoczeniu.
     Pamiętajmy o naszej Ziemi nie tylko podczas jej święta 22 kwietnia, ale każdego dnia. Pamiętajmy, że każdy z  nas  jest  cząstką  przyrody  i  nie należy robić jej szkody.