Program profilaktyczno- zdrowotny

8 kwietnia 2009 roku nasza szkoła przystąpiła do programu profilaktyczno –zdrowotnego, opracowanego przez Dyrekcję Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Rzeszowie w porozumieniu z Wydziałem Zdrowia Urzędu Miasta, przeznaczonego dla szkół podstawowych  i gimnazjalnych na terenie miasta Rzeszowa.
     Pierwsze zajęcia przeprowadziła w naszej szkole pani Dorota Michno z Gimnazjum nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Rzeszowie. W  klasie I poruszyła problem właściwego żywienia - "Racjonalne odżywianie – kapitał zdrowia na przyszłość”, a w klasach III i VI omawiała z uczniami profilaktykę uzależnień – „Profilaktyka choroby alkoholowej, uzależnienia narkotykami i nałogu nikotyny dzieci i młodzieży wieku szkolnego”.
     Tematy związane higieną osobistą i  profilaktyką wad postawy zostaną przeprowadzone w wyznaczonych klasach według załączonych do programu terminów realizacji.

Klasa I i III  z p. Dorota Michno