prawdzian szóstoklasistów

Sprawdzian szóstoklasistów

Uczniowie klasy VI naszej szkoły w dniu 2 kwietnia 2009r. przystapili do ogólnopolskiego sprawdzianu szóstoklasistów. Udział w sprawdzianie jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Sprawdza wiadomości i umiejętności osiągnięć edukacyjnych ucznia kończącego szkołę podstawową. Kształtowane w szkole podstawowej w ramach różnych zajęć edukacyjnych umiejętności są niezbędne do dalszej nauki w gimnazjum, a także przydatne w codziennym życiu. Sprawdzeniu podlegały następujące umiejętności, określone w standardach wymagań:- czytania, - pisania, -rozumowania, - korzystania z informacji, - wykorzystywania wiedzy w praktyce. Uczniowie mieli do zdobycia 40 punktów. Tematem tegorocznego sprawdzianu były zwierzęta.  Liczba punktów nie ma natomiast wpływu na przyjęcie do gimnazjum w rejonie. Jednak im lepszy wynik, tym większe szanse na dostanie się do dobrego gimnazjum poza rejonem, dlatego wszyscy uczniowie starali się napisać jak najlepiej. Na wyniki musimy poczekać, aż egzaminatorzy OKE poprawią prace.
     Na zakończenie szkoły uczniowie otrzymają zaświadczenie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie o uzyskanych na sprawdzianie punktach i świadectwo ukończenia szkoły podstawowej.