Spotkanie czytelnicze "W uśmiechniętej krainie książki"

18 marca 2009 roku klasa I  naszej szkoły rozpoczęła cykl spotkań czytelniczych w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie  na osiedlu „Nowe Miasto”. Zajęcia tego typu prowadzone są dla nas już od sześciu lat. Kierownik biblioteki, pani mgr Maria Gulak serdecznie powitała pierwszoklasistów i zapoznała ich z regulaminem wypożyczania książek, ponieważ wszystkim uczestnikom spotkania założono karty czytelnika i wypożyczono książki do domu. Następnie uczniowie wzięli udział w zajęciach pt. „W uśmiechniętej krainie książki”.
     Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyła się gra dydaktyczna zaproponowana przez panią Marię „ Czy znasz te książki?” Uczniowie podzieleni na grupy odpowiadali na przygotowane zestawy pytań i rywalizowali o  pierwsze miejsce w grze.  Dzieci wykazały się dobrą znajomością literatury dziecięcej. Zostały pochwalone przez prowadzącą zajęcia i otrzymały drobne pamiątki.
     Samym uczniom bardzo podobały się zajęcia i z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie w bibliotece.
     Informacja o zajęciach biblioteczno - czytelniczych prowadzonych w naszej szkole dla klas I - III:  Szkolny program z zakresu edukacji czytelniczej (.pdf 244KB).