"Rzeszów - miasto moich marzeń"

W lutym bieżącego roku Osiedlowy Dom Kultury ,,Pobitno" w Rzeszowie ogłosił IV edycję konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pt. ,,Rzeszów-Miasto Moich Marzeń". Patronat nad konkursem objął Prezydent miasta Rzeszowa.
     Tematyka konkursu związana była z Rzeszowem. Regulamin wymagał od uczestników zaprojektowania nowych rozwiązań w mieście, które sprawiłyby, że Rzeszów będzie ciekawszy, piękniejszy, nowoczesny, z fantastycznymi placami zabaw, ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi oraz komunikacyjnymi. Uczniowie naszej szkoły podjęli się tego zadania przesyłając na konkurs 23 prace wykonane głównie w technice pastelowej. Na konkurs wpłynęło 276 prac z 25 placówek. Jury konkursowe miało trudne zadanie, gdyż prace były bardzo ciekawe.
     7  marca 2009 roku uczniowie wraz z opiekunem - nauczycielem plastyki obejrzeli wystawę pokonkursową, a nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe upominki. Wśród wystawionych i nagrodzonych prac znalazły się prace uczniów naszej szkoły. Nagrodę w tym konkursie otrzymała Dominika Jucha z klasy VI, a wyróżnienia zdobyli: Jakub Sala z kl. IV, Kamila Uchman  z kl. V, Kamila Grzyb z kl. V, Malwina Sala  z kl. V

Nagrodzona praca Dominiki Juchy z kl. VI

Praca Kamili Grzyb z kl. V