Rekolekcje szkolne

W dniach 5 -7 marca 2009r. w naszej szkole odbyły sie rekolekcje wielkopostne w łączności z rekolekcjami parafialnymi. Rekolekcje prowadził o. Sebastian, oblat Niepokalanej z Krakowa. W pierwszym dniu rekolekcje rozpoczęły sie w szkole, gdzie dzieci młodsze oglądały filmy o tematyce religijnej, natomiast klasy starsze oglądały film "Siła spokoju", ukazujący, że należy do końca walczyć o swoje marzenia. Druga część rekolekcji miała miejsce w kościele parafialnym, w którym o. Rekolekcjonista miał naukę dla całości szkoły. W drugim dniu rekolekcji dzieci młodsze w szkole oglądały historie biblijne,  a klasy starsze oglądnęły film "Szkoła życia", ukazujacy, że szkolna nauka jest walką o przyszłość ucznia. Po przyjściu do kościoła miała miejsce Droga Krzyżowa. Sobota to ostatni dzień rekolekcji , a równocześnie dzień spowiedzi .