Klub Europejski

"Polska ma pełne prawo do prawo, aby uczestniczyć w procesie postępu i rozwoju świata, zwłaszcza Europy".
Jan Paweł II
     Działający Przy Szkole Podstawowej nr 9 w Rzeszowie działa Szkolny Klub Europejski. Istnieje on od 2004 roku, gdy wszyscy śledzili przystąpienie Polski do Unii Europejskiej.  Szkoła nawiązała kontakt między innymi z Regionalnym Centrum Integracji Europejskiej w Rzeszowie, dzięki czemu uczniowie uczestniczyli w lekcjach europejskich, a także w zjazdach szkolnych klubów europejskich. W naszej szkole organizowany był również konkurs wiedzy o Unii Europejskiej, prowadziliśmy też korespondencję z uczniami z innych krajów.

Cele klubu:
1. Kształtowanie świadomości europejskiej.
2. Poznawanie zagadnień związanych z geografią, polityką i kulturą Europy.
3. Popularyzowanie idei integracji europejskiej.
4. Propagowanie wśród młodzieży wiedzy o kraju ojczystym, regionie.
5. Organizowanie na terenie szkoły konkursów wiedzy o Unii Europejskiej.
6. Zbieranie księgozbioru o Unii Europejskiej we współpracy z biblioteką szkolną.
7. Nawiązanie współpracy z organizacjami zajmującymi się integracją europejską.
8. Prowadzenie korespondencji e-mail z rówieśnikami z innych krajów.
      Opiekunem Klubu Europejskiegon jest Agnieszka Stec - nauczyciel języka angielskiego.