XVI Wojewódzki Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

12 stycznia  2009r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVI Wojewódzkim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych organizowanym pod patronatem Akcji Katolickiej Diecezji Rzeszowskiej przez Gimnazjum Nr 8 w Rzeszowie. Był on zorganizowany dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa podkarpackiego.
     Na konkurs wpłynęło 270 pięknych prac- szopek z wielu szkół.Wśród  nich na wystawie znalazły się prace 5 naszych uczniów z klasy VI: Dominiki Juchy, Katarzyny Bereś, Zuzanny Wielgos, Dominika Kotarby oraz praca Natalii Głodowskiej, która zdobyła I miejsce. Nasze szopki wykonane były ciekawą techniką - aplikacji na tkaninie, co zapewne zwróciło uwagę konkursowego jury. Została doceniona ciekawa kompozycja, dobór kolorystyczny tkaniny i oczywiście sam pomysł.
     Podczas wręczenia nagród można było obejrzeć wystawę wszystkich nadesłanych prac, prezentowanych na sali gimnastycznej. Mimo, że konkurs organizowany jest już 16 raz wydawałoby się, że pomysły  na ciekawą szopkę są już wyczerpane. Rokrocznie jednak napływają tak ciekawe prace, świadczące o tym, że cały czas coś zaskakującego i oryginalnego można zrobić w tej dziedzinie.