Szkoła Podstawowa w Białej

Szkolna Wigilia

Dnia 19 grudnia br. w naszej szkole odbyła się szkolna wigilia, która wpisała się już od kilku lat w kalendarz uroczystości szkolnych. Zbliżający się czas świąteczny tym bardziej zachęcał do przypomnienia wydarzeń betlejemskiej nocy, dzielenia się opłatkiem, składania sobie życzeń i kolędowania. Cała wspólnota szkolna, a więc nauczyciele i uczniowie zgromadzili się na sali gimnastycznej, w której przy ładnie udekorowanych stołach ze świątecznymi smakołykami obejrzeli jasełka szkolne. W tym roku w inscenizacji bożonarodzeniowej wystąpili uczniowie klasy 5, pod kierunkiem p. Doroty Markowicz i p. Renaty Rzeźnik.  W jasełkach oglądaliśmy najpierw rodzinę, która opowiadała o tradycjach i zwyczajach świątecznych. Potem do rodziny zawitali kolędnicy w postaciach Anioła, Heroda, Hetmana, Żołnierza, Służących, Śmierci i Żydka oraz Diabełka, którzy wesoło opowiadali o wydarzeniach betlejemskich. Aktorzy grali bardzo naturalnie, tak, że ich radość i śmiech udzielał się całej sali. Było wesoło, bo przecież Boże Narodzenie to czas radości i wesela. Po przedstawieniu odbyła się wigilia tak jak każdego roku, najpierw świąteczne słowa skierował do nas zaproszony Ksiądz Proboszcz Mieczysław Mleczko, później Pan Dyrektor, aby potem wszyscy składając sobie życzenia dzielili się opłatkiem. Dopiero po uroczystym rozpoczęciu wigilii nastał czas na smakowanie przygotowanych przez rodziców potraw i ciast. Szkolne spotkanie wigilijne to czas przygotowania do świętowania Bożego Narodzenia w rodzinach w czasie, którego Maleńkie Dzieciątko niesie całemu światu radość, miłość, nadzieje i pokój.