Szkoła Podstawowa w Białej

Wycieczka do Rzeszowa i na film do kina Zorza

W dniu 23 października 2008 klasy IV, V i VI uczestniczyły w wycieczce do Rzeszowa.Celem tej wycieczki było zapoznanie uczniów z najważniejszymi zabytkami Rzeszowa oraz obejrzenie filmu ,,Wyprawa na Księżyc" w kinie ,,Zorza" w trójwymiarowym wymiarze.Trasę wycieczki rozpoczęliśmy od miejsca, gdzie znajduje się zamek Lubomirskich. Przechodząc ulicą Pod Kasztanami uczniowie mogli obejrzeć budynki z XIX wieku. Letni Pałacyk Lubomirskich był kolejnym punktem naszego spaceru po Rzeszowie. Na początku ulicy 3 Maja, kiedyś ulicy Pańskiej można obejrzeć eklektyczny budynek, obecną siedzibę banku. Przy ulicy 3 Maja znajduje się kino ,,Zorza", do którego udaliśmy się, aby obejrzeć film pt ,,Wyprawa na Księżyc". W czasie oglądania filmu przenieśliśmy się do roku 1969 i obserwowaliśmy amerykańską misję kosmiczną - lot na księżyc statku Apollo 11. Podczas tej wyprawy kosmicznej człowiek po raz pierwszy stanął na Księżycu. Neil Armstrong amerykański astronauta stawiając kroki na Srebrnym Globie powiedział, że ,, jest to mały krok dla człowieka, ale wielki dla ludzkości". W kinowej wersji tej wyprawy zobaczyliśmy trzy małe zabawne muszki, które udały się w tę podróż na pokładzie statku na gapę. Należy podkreślić, że główną atrakcją tego filmu była trójwymiarowość oglądanego obrazu.
     Po wyjściu z kina przeszliśmy dalej ulicą 3 Maja obok Muzeum Okręgowego, kościoła św. Krzyża i I Liceum Ogólnokształcącego- dawnej siedziby zakonu Pijarów. Ostatnimi zabytkowymi miejscami naszego spaceru po Rzeszowie był kościół farny, piękny rynek rzeszowski oraz ratusz.

W Alei Pod Kasztanami przy Zamku Lubomirskich

Na schodach Letniego Pałacyku Lubomirskich

A później w kinie Zorza na filmie