Szkoła Podstawowa w Białej

Uroczyste "Pasowanie na ucznia klasy I"

15 października 2008 roku odbyło się „ Pasowanie na ucznia klasy I”. Uroczystość rozpoczęła się od powitania przez  klasę VI  zaproszonych gości – Pana Dyrektora Andrzeja Kruka, księdza proboszcza Mieczysława Mleczko, nauczycieli szkoły i rodzin samych pierwszoklasistów. W pierwszej części uroczystości –artystycznej - kandydaci na uczniów zostali zaproszeni do krainy „Literkowo” , gdzie w obecności Króla i Królowej tej krainy wykazali się wiedzą i umiejętnościami pozwalającymi im uzyskać miano uczniów naszej szkoły. Po zdanym egzaminie, w drugiej części imprezy pierwszoklasiści uroczyście przyrzekali przestrzegać zasad obowiązujących w szkole, dbać o honor swojej szkoły i kochać swoją Ojczyznę – Polskę. Po ślubowaniu Pan Dyrektor dokonał pasowania dzieci na uczniów. Nowi uczniowie otrzymali od Dyrekcji dyplomy, książeczki oraz pamiątkowe kolorowe birety, kokardki, kredki i plakietki.
     Po tym akcie  i pamiątkowych zdjęciach zaproszono wszystkich uczestników uroczystości na wspólny poczęstunek.