Szkoła Podstawowa w Białej

II Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej "Z piosenką za pan brat"

4 czerwca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tyczynie odbył się II Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej ,,Z piosenką za pan brat”. Celem tego konkursu była popularyzacja dziecięcej sztuki wokalnej, rozbudzanie zainteresowań muzycznych, promowanie dzieci uzdolnionych wokalnie oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci poprzez bezpośrednie kontakty ze śpiewem i muzyką. Organizatorem tego przeglądu był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tyczynie. Do konkursu przystąpili uczniowie – soliści i zespoły z klas I-III oraz IV-VI szkół podstawowych gminy Tyczyn. Każda prezentacja obejmowała 2 piosenki w języku polskim o tematyce dziecięcej. Podczas  występu  jury konkursowe oceniało: walory wokalne, dobór repertuaru do wieku i możliwości wykonawcy, interpretację utworu oraz ogólne wrażenie artystyczne. Z naszej szkoły do konkursu przystąpiło 13 uczniów: solistka i dwa zespoły wokalne.

W kategorii - solista wystąpiła:
Joanna Książek z klasy IV z piosenkami ,,Moja fantazja” i ,,A ja rosnę”.

W kategorii - zespół z klas I-III wystąpiły:
Anna Skiba, Wiktoria Szetela i Angelika Mikuła z klasy III z piosenkami ,,Piosenka powitanka” i ,,Rudy rydz”.

W kategorii - zespół z klas VI-VI wystąpiły:
Kamila Uchman, Joanna Książek z klasy IV, Anna Poniewozik, Mariola Walas z klasy V oraz z klasy VI - Klaudia Wrona, Zuzanna Pelc, Aneta Micał, Joanna Szyszka, Klaudia Magda i Szala Dorota śpiewając piosenki ,,Familijny blues” i ,,Znowu zawoła nas lato”.

Wśród uczestników z naszej szkoły III miejsce w kategorii solista zdobyła Joanna Książek z klasy IV.  I miejsce w kategorii zespół z klas I-III wyśpiewały uczennice z klasy III. Wykonane przez nich piosenki oraz ogólne wrażenie artystyczne bardzo spodobało się jury i publiczności. W kategorii - zespół z klas VI-VI  nasz zespół wokalny zajął III miejsce.
     Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i maskotki a nagrodzone osoby otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

I miejsce w kategorii zespół z klas I-III

III miejsce w kategorii solista - Joanna Książek

III miejsce w kategorii zespół z klas IV-VI

Uczestnicy konkursu