Szkoła Podstawowa w Białej

Konkurs pieśni żołnierskiej - Budziwój 2008

6 maja w Domu Ludowym w Budziwoju odbył się Konkurs Pieśni Żołnierskiej. Celem tego konkursu była popularyzacja piosenek żołnierskich wśród dzieci i młodzieży oraz zdobywanie doświadczeń estradowych. Konkurs Pieśni Żołnierskiej to prezentacja utalentowanych wokalnie uczniów, kształtowanie osobowości współczesnego Polaka oraz rozwijanie poczucia tożsamości narodowej. Organizatorem tego przeglądu była Szkoła Podstawowa oraz Dom Ludowy w Budziwoju. Do konkursu przystąpili uczniowie - soliści i zespoły z klas I-III oraz IV-VI szkół gminy Tyczyn: z Białej, Budziwoja, Borku Starego, Hermanowej, Matysówki i Tyczyna. Podczas prezentacji utworów jury konkursowe oceniało: muzykalność i interpretację własną piosenki, dobór repertuaru do wieku i możliwości wykonawcy, estetyczny i odpowiedni strój oraz ogólne wrażenie artystyczne. ,,Legiony" ,,Piechota" ,,Pąki białych róż" to najczęściej wykonywane utwory na przeglądzie. Z naszej szkoły do konkursu przystąpiło 9 uczniów, 5 solistów i 2 duety.
W kategorii - solista wystąpili:
Joanna Książek z klasy IV - ,,Legiony"
Kamila Uchman z klasy IV - ,,Pąki białych róż"
Klaudia Wrona z klasy VI - ,,Legiony"
Zuzanna Pelc z klasy VI - ,,Piechota"
Konrad Banaś z klasy VI - ,,Bywaj dziewczę zdrowe"
W kategorii - duet wystąpili:
Aneta Micał i Joanna Szyszka z klasy VI - ,,Dziś do Ciebie przyjść nie mogę"
Anna Poniewozik z klasy V i Magdalena Kozak z klasy VI - ,,Pąki białych róż"
     Wśród uczestników z naszej szkoły II miejsce w kategorii solista wyśpiewała Joanna Książek z klasy IV prezentując pieśń ,,Legiony". Wyróżniono też duet - Anna Poniewozik z klasy V i Magdalena Kozak z klasy VI  za piosenkę ,,Pąki białych róż". Należy podkreślić, że wszyscy uczniowie zaprezentowali się w odpowiednim stroju a nasz wyróżniony duet swoim strojem i białymi różami  ujął  jury na pewno.
     Nagrodzone i wyróżnione uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki a pozostali uczniowie pamiątkowe dyplomy.

II miejsce w kategorii solista
Joanna Książek kl.IV

Wyróżniony duet