Szkoła Podstawowa w Białej

VIII Powiatowy Konkurs Tworczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży
"Ziemia nasz dom" - Sokołów Małopolski 2008

W lutym bieżącego roku Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Sokołowie Malopolskim ogłosił konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pt. ,,Ziemia nasz Dom". Patronat nad konkursem objął Starosta Rzeszowski - pan Józef Jodłowski. Była to już ósma edycja tego konkursu. Tematyka konkursu związana była z ochroną środowiska. Regulamin wymagał od uczestników wykonanie plakatu ekologicznego w formacie A2 gdzie oprócz kompozycji graficznej należało umieścić stosowny tekst związany z tym tematem. Uczniowie naszej szkoły podjęli się tego zadania, przesyłając na konkurs 8 najlepszych prac wykonanych głównie w technice pastelowej. W konkursie wzięło udział 18 placówek, wpłynęło 142 prac z czego wybrano na wystawę 33 prace i nagrodzono. 21 kwietnia 2008 roku uczniowie wraz z opiekunem - nauczycielem plastyki, zostali zaproszeni do Sokołowa Malopolskiego na otwarcie wystawy pokonkursowej pt ,,Ziemia nasz Dom".
Jesteśmy dumni, że wśród wystawionych i nagrodzonych prac znalazły się prace uczniów naszej szkoły. Nagrodę w tym konkursie otrzymała:
Joanna Szyszka          z kl. VI
a wyróżnienia zdobyły:
Monika Budarz          z kl. IV
Dorota Kotuli             z kl. IV
Kamila Uchman     z kl. IV
Magdalena  Kozak    z kl. VI
Nagrodzone i wyróżnione uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Praca Joanny Szyszki kl. VI

Praca Kamili Uchman kl. IV