Szkoła Podstawowa w Białej

Sprawdzian trzecioklasisty

16 kwietnia 2008 roku klasa III naszej szkoły  przystąpiła do pierwszego Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty, przygotowanego przez Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON. Jest on pierwszym, powszechnym programem badania osiągnięć uczniów, na zakończenie edukacji zintegrowanej.
     Sprawdzian został przygotowany na podstawie standardów wymagań egzaminacyjnych, które dotyczą następujących umiejętności uczniów:
· czytania,
· pisania,
· rozumowania,
· korzystania z informacji,
· wykorzystania wiedzy w praktyce.
     Test składał się z tekstu i ułożonych na jego podstawie 25 różnorodnych zadań (otwartych i zamkniętych). Opracowano je na podstawie programowej pierwszego etapu edukacyjnego. Arkusz sprawdzianu przypominał typowe testy przeprowadzane na zakończenie klasy szóstej. W oparciu o analizę Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty przez Wydawnictwo OPERON,  nauczyciel otrzyma opis wyników swoich uczniów oraz ocenę opisową każdego ucznia z osobna ( z egzemplarzem dla rodziców).
     W połowie maja 2008 roku nastąpi uroczyste podsumowanie wyników ogólnopolskich w  „Gazecie Wyborczej”