Szkoła Podstawowa w Białej

Sprawdzian szóstoklasisty

Dnia 8 kwietnia 2008r. uczniowie klas VI ze wszystkich szkól podstawowych w Polsce pisali obowiązkowy sprawdzian wiadomości i umiejętności osiągnięć edukacyjnych ucznia kończącego szkołę podstawową. Przystąpienie do tego sprawdzianu jest  warunkiem ukończenia szkoły. Kształtowane w szkole podstawowej w ramach różnych zajęć edukacyjnych umiejętności są niezbędne do dalszej nauki w gimnazjum, a także przydatne w codziennym życiu. Sprawdzeniu podlegały następujące umiejętności, określone w standardach wymagań:
- czytania,
- pisania,
- rozumowania,
- korzystania z informacji,
- wykorzystywania wiedzy w praktyce.
     Do tego sprawdzianu przystąpiło w naszej szkole 26 uczniów. Do zdobycia mieli 40 punktów. Temat tegorocznego sprawdzianu przebiegał pod hasłem: "Jasne jak słońce". Im lepszy wynik, tym większe szanse na dostanie się do dobrego gimnazjum poza rejonem. Liczba punktów nie ma natomiast wpływu na przyjęcie do gimnazjum w rejonie. Jednak wszyscy uczniowie starali się napisać jak najlepiej. Na wyniki musimy poczekać do 28 maja aż egzaminatorzy OKE poprawią prace. Na zakończenie szkoły podstawowej oprócz świadectwa uczniowie otrzymają zaświadczenie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie o uzyskanych na sprawdzianie punktach.