Szkoła Podstawowa w Białej

Gminne konkursy

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Białej w dniach 10 - 14 marca 2008r. uczestniczyli w finałach gminnych konkursów, których organizatorami były  szkoły podstawowe naszej gminy. Pierwszy z nich to Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy, który odbył się 10 III 2008r. w Szkole Podstawowej w Tyczynie. Brało w nim udział 3 uczniów kl. VI naszej szkoły wyłonionych w etapie szkolnym konkursu. Konkurs ten miał na celu rozwijanie i pogłębianie zainteresowań matematyką  i przyrodą oraz stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia się w rywalizacji z uczniami z innych szkół. Krzysztof Czechowicz , uczeń kl. VI zdobył w nim III miejsce.
     W dniu 11 III 2008r. w Szkole podstawowej w Matysówce odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczestnikom Konkursu Wiedzy Wszelakiej. Konkurs ten polegał na odpowiadaniu przez 10 dni na pytania konkursowe z różnych dziedzin wiedzy. Pytania ukazywały się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Matysówce, a odpowiedzi należało przesłać na wskazany przez organizatorów  adres e-mailowy. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy i wyszukiwania potrzebnych informacji z różnych źródeł. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Najwytrwalsi uczniowie naszej szkoły tj. Adrian Sowa z kl. V i Agnieszka Kwaśny z kl. VI otrzymali wyróznienia i zostali nagrodzeni.
     W Szkole Podstawowej w Budziwoju  dnia 14 III 2008r. odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród zwycięzcom kolejnego konkursu Zabytki Historyczne Gminy Tyczyn- Mojej Małej Ojczyzny. Prace konkursowe uczniowie wykonali w formie prezentacji multimedialnej w programie Power Point. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów poznawaniem zabytków historycznych miejscowości naszej gminy oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się komputerem. Nagrodę i III miejsce w tym konkursie zdobyła uczennica Aneta Micał z kl. VI .

Dyplom za zajęcie III miejsca
dla Krzysztofa Czechowicza kl. VI