Szkoła Podstawowa w Białej

Kartki świateczne,palmy wielkanocne i pisanki-
akcja pomocy misjom w Afryce

Jak co roku, także i w tym roku szkolnym w okresie poprzedzającym Święta Wielkanocne uczniowie z klas IV,V,VI, na lekcjach plastyki i techniki wykonali kartki świąteczne, palmy wielkanocne oraz pisanki. Palmy uczniowie wykonali z suszonych traw, kwiatów, wplątując gałązki bukszpanu oraz ozdoby z bibuły. Kartki świąteczne każdy wykonał według własnego projektu, naklejając barwne elementy z kolorowego papieru takie jak: pisanki, baranki, zajączki i koszyczki. Pisanka, najważniejszy element świątecznego stołu była robiona przez uczniów z wydmuszek. Oklejano włóczką, kolorowym papierem, bibułą, kordonkiem, muliną oraz dekoracyjną cienką wstążką. Najciekawsze prace uczniowie zaproponowali mieszkańcom Białej. Palmy wielkanocne, kartki świąteczne oraz pisanki zostały rozprowadzone przez uczniów klas V i VI w Kościele Parafialnym w Białej, po mszach w niedzielę - 2 III, 9 III oraz  16 III 2008 roku. Ofiarowane przez mieszkańców pieniądze za kartki, palmy i pisanki uczniowie przekazują  na  misje w Afryce.
     Taką akcję przeprowadzono już po raz piąty.

Prace uczniów kl. IV, V, VI naszej szkoły:

Mariola Walas kl. V

Karolina Czudec kl. V