Szkoła Podstawowa w Białej

Rekolekcje szkolne

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Białej w dniach 28-29 luty 2008r. przeżywali szkolne rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne prowadził Ojciec Adam Kotula z Zakonu Braci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Karmelita). W czasie spotkań z dziećmi, Ojciec rekolekcjonista pouczał i wskazywał, w jaki sposób przezwyciężyć grzech, skąd czerpać siłę do dobrego życia. Mówił o miłości Boga i bliźniego, zachęcał do dobrych uczynków spełnianych każdego dnia. Przygrywając na gitarze uczył nowych piosenek i radośnie śpiewał razem ze zgromadzonymi. Uczniowie brali udział także w zajęciach wychowawczych prowadzonych przez wychowawców, oglądali filmy religijne tematycznie związane z Wielkim Postem, z nawróceniem, poprawą swojego życia. W piątek wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w Drodze Krzyżowej, w czasie której rozważaliśmy kolejne stacje jako lekcje o prawdzie, miłości, pomocy, szacunku i umiłowaniu Boga w życiu.
     Czas rekolekcji szkolnych był czasem przygotowania do pojednania się z Bogiem i z ludźmi, czasem zastanowienia się nad swoim postępowaniem.