Szkoła Podstawowa w Białej

Wigilia w naszej szkole

W piątek 21 grudnia w naszej szkole odbyła się w sali gimnastycznej szkolna wigilia z udziałem uczniów wszystkich klas, dyrekcji, nauczycielu i pracowników szkoły. Podczas wigilii szkolnej uczniowie klasy IV pod opieką p. Renaty Rzeźnik przedstawili misyjną inscenizację bożonarodzeniową pt. „Jasełka z Gwiazdą”. Uczniowie wcielili się w postacie z różnych kontynentów świata, podążających do Betlejem przywitać Dzieciątko Jezus. Wśród wędrujących byli Polacy, Grecy, Hiszpanie, Chinka i Japonka, a także inni dobrzy ludzie. W zamian za swoje dobre serca i pomoc bliźniemu w potrzebie otrzymali znak na dalszą drogę, którym była część Gwiazdy. Wszystkie postacie spotkały się w stajence powitać Narodzonego Jezusa. W Jasełkach nie zabrakło też diabełków, które przestraszyły się radosnej nowiny o narodzeniu Jezusa. Zgodnie ze słowami kolędy „Bóg się rodzi, moc truchleje” w przedstawieniu zwyciężyła miłość i dobroć. Kolędy, w wykonaniu chórku anielskiego czyli uczniów z klasy V i VI przy akompaniamencie p. Doroty Markowicz dopełniały radośnie całości bożonarodzeniowego przedstawienia.

Można było też obejrzeć piękne szopki uczniów klasy VI wykonane na lekcjach plastyki i techniki. Zadaniem uczniów było wykonanie szopki bożonarodzeniowej w jak najmniejszych rozmiarach. Oto efekty ich pracy: