Szkoła Podstawowa w Białej

"Anioły, aniołki, aniołeczki..."

W okresie przedświątecznym w naszej szkole uczniowie klas IV, V, VI mieli za zadanie wykonać na lekcji plastyki i techniki anioła jako formę przestrzenną. Materiały z których wykonywano aniołki były bardzo różne. Ważna była konstrukcja anioła, którą uczniowie robili z drutu, styropianu, tektury oraz butelki. Do dekoracji wykorzystywano materiały tekstylne, masę solną, włóczkę, farby, cekiny, koraliki i inne drobiazgi zdobiące anioła. W ozdobach anioła przeważały kolory pastelowe: błękity, delikatne żółcienie, wrzosy oraz oczywiście anielska biel.
     Najpiękniejsze anioły wybrano na konkurs zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Krasnem. Tytuł konkursu brzmiał ,,Anioł Tęczowłosy". W tym to też konkursie nasze dwie uczennice: Paulina Buż z klasy V zdobyła nagrodę oraz Aleksandra Błaszczyk z klasy VI wyróżnienie. Należy dodać, że prac na konkurs wpłynęło bardzo dużo i jury miało bardzo trudny wybór. Tym bardziej cieszymy się z sukcesów naszych uczennic. Autorów najlepszych aniołków nagrodzono pamiątkowymi dyplomami  i upominkami.

Prace uczniów kl. IV, V, VI naszej szkoły:

Paulina Buż i Dominika Jucha kl. V

Ola Błaszczyk  kl. VI