Szkoła Podstawowa w Białej

Akcje charytatywne:
Góra Grosza
 i kwesta dla Rzeszowskiego Towarzystwa im. Św. Brata Alberta

W dniach 16 - 27 października w naszej szkole przeprowadzona została akcja "Góra Grosza 2007". Odpowiednie puszki przygotowali uczniowie kl.VI, Magda Kocój, Sebastian Harchut,  do których na przerwach zbierali monety. Ważny był każdy grosik, aby wspomóc dzieci z domów dziecka. Wszyscy starali się dołączyć do akcji. Najwięcej uzbieraliśmy monet jednogroszowych. Było ich aż 493. Łączna suma to 47zł i 95gr. Wspólnie z innymi zebranymi pieniędzmi nasze monety utworzą górę grosza. Cieszymy się, że będziemy mieć w niej udział już piąty raz, a za rok znów postaramy się uzbierać jak najwięcej.
     Uczniowie klasy VI wzięli także udział w dniu 1 listopada 2007r. w kweście organizowanej na rzecz ubogich i bezdomnych. Organizatorem kwesty było Rzeszowskie Towarzystwo im. Św. Brata Alberta. Nasi uczniowie: Magda Kozak, Agnieszka Kwaśny, Karolina Wiatr, Gabrysia Jamrozik, Klaudia Magda jako wolontariusze kwestowali na cmentarzu w Białej. Towarzystwo prowadzi schroniska dla bezdomnych oraz wspólnie z Caritas Diecezji Rzeszowskiej kuchnię dla ubogich mieszkańców miasta Rzeszowa. Obecność naszych uczniów wśród kwestujących to przykład wrażliwości na potrzeby biednych, żyjących wokół nas.

"...Wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych Mnieście uczynili."
(Mt 25,40)