Szkoła Podstawowa w Białej

Nowa sala do gimnastyki korekcyjnej

Początkiem pażdziernika została oddana do użytku nowa sala do gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej w naszej szkole. Sala posiada wyposażenie pod kątem prowadzenia tego typu zajęć. Są tutaj drabinki, wykładzina dywanowa, przyrządy i przybory potrzebne do ćwiczeń. Docelowo planowane jest zamontowanie luster. Gimnastyka korekcyjna prowadzona jest z dziećmi z klas I-III. Z roku na rok przybywa różnego rodzaju zaburzeń i wad postawy u dzieci i coraz większa rzesza  młodzieży wymaga objęcia tego typu zajęciami. Gimnastyka korekcyjna prowadzona w szkole ma do spełnienia szereg celów. Jednym z nich jest skorygowanie istniejących zaburzeń ciała i doprowadzenie, o ile jest to możliwe, do stanu prawidłowego. Niedopuszczanie do powstawania wad postawy ciała gdy zaistnieją warunki sprzyjające ich powstawaniu. Doprowadzenie sprawności dziecka do stanu uważanego za prawidłowy. Aby osiągnąć taki cel należy wyrabiać u dziecka nawyk prawidłowej postawy ciała we wszystkich sytuacjach i czynnościach życia codziennnego.
     Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej prowadzone w naszej szkole cieszą się dużą popularnością. Uczniowie z dużym zaangażowaniem poprzez zabawy i ćwiczenia poprawiają swoje zaburzenia postawy ciała.