Szkoła Podstawowa w Białej

XXIV Rajd Pieszy Szkół Podstawowych
Gminy Tyczyn

W dniu 6 października 2007r. uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą uczestniczyli w Rajdzie Gminnym, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Borku Starym. Pogoda dopisała, więc w słoneczne przedpołudnie pełni dobrego humoru wyruszyliśmy na trasę -  podziwiając piękne jesienne krajobrazy poszczególnych miejscowości. Szczególnie pięknie prezentował się w jesiennym słońcu klasztor w Borku Starym. Po godzinie 11 dotarliśmy do celu. Tam czekał na nas gorący posiłek i liczne atrakcje. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokaz wicemistrzów Polski w trialu rowerowym. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem z powodzeniem rywalizowali w międzyszkolnych konkursach uzyskując nagrody:
- konkurs plastyczny pt."Na jesiennym szlaku"- wyróżnienie - Kamila Uchman
- konkurs w kręceniu kołem hula - hop - II miejsce - Monika Budarz i Malwina Sala
- konkurs w przeciaganiu liny - III miejsce - 10 osobowa grupa
Nagrody wręczał pan Burmistrz Kazimierz Szczepański.
     Następnym punktem programu było rozpalenie wielkiego ogniska i wspólne pieczenie kiełbasek. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy znaczek rajdowy, a szkoła dyplom uczestnictwa w rajdzie. Aż szkoda było się rozstawać z gościnnymi gospodarzami oraz z nowo poznanymi koleżankami i kolegami. Na wiosnę na rajdzie szkolnym spotkamy się znów....