Szkoła Podstawowa w Białej

Akcja "Sprzątania świata" w naszej szkole

W dniach 14-16 września 2007r. ruszyła po raz 15 ogólnopolska akcja "Sprzątania świata", której tym razem hasłem przewodnim było: Oszczędzaj. Wyłączaj. Odzyskuj. Świeć przykładem. Głównym celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska.
     W dniu 14 września uczniowie naszej szkoły podobnie jak w latach ubiegłych, entuzjastycznie włączyli się do akcji. Przy sprzyjającej pięknej pogodzie i w dobrych humorach każda z klas "sprzątała" przydzielony jej rejon naszej miejscowości. Przy tej okazji w klasach odbyły się pogadanki z wychowawcami na tematy  ekologiczne. "Sprzątanie świata" jest lekcją ochrony środowiska - dzięki niej uczniowie uczą się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety. Ciągle jeszcze wiele śmieci zamiast do kosza trafia do lasu, nad rzeki, na przystanki czy do przydrożnych rowów, a dzięki zaangażowaniu nas wszystkich w sprawy ochrony środowiska, będziemy mogli nie tylko "posprzatać świat", ale zachować go dla przyszłych pokoleń.