Szkoła Podstawowa w Białej

XXIII Rajd Uczniów Szkół Podstawowych Gminy Tyczyn

16 czerwca 2007r. odbył się XXIII Rajd Szkół Podstawowych Gminy Tyczyn. Organizatorem tegorocznego rajdu była Szkoła Podstawowa w Białej. Grupy uczniów wraz z opiekunami w słoneczne przedpołudnie wyruszyły sprzed macierzystych szkół podziwiając piękne krajobrazy okolicznych miejscowości. Około godziny 11.30 udało się dotrzeć wszystkim uczestnikom do celu wędrówki. W rajdzie wzięło udział około 100 uczniów wraz z opiekunami z 6 szkół: Białej, Borku Starego, Budziwoja, Hermanowej, Kielnarowej, Matysówki. W spotkaniu na terenie Szkoły Podstawowej w Białej uczestniczył Burmistrz Tyczyna, Kazimierz Szczepański. Po krótkim odpoczynku utrudzeni uczniowie i ich opiekunowie mogli obejrzeć pokaz Sztuk Walki Kung Fu Wu Shu. Występ cieszył się dużym zainteresowaniem. Można było zobaczyć układy gimnastyczne Tai Chi, wywodzące się z chińskich sztuk walki oraz najstarszą rodowodem sztukę walki Shaolin. Następnie rozpoczęły się gry i zabawy. Najwięcej emocji dostarczył konkurs na przeciąganie liny. Najmocniejszymi zawodnikami tej konkurencji byli uczniowie ze szkoły w Hermanowej. Natomiast w strzelaniu goli do bramki i hula hopie pierwsze miejsca zajęli uczniowie z Matysówki. Ostatnią konkurencją był rzut piłką do kosza. Najlepszą w tym pojedynku okazała się drużyna gospodarzy. Następnym punktem programu rajdu było pieczenie kiełbasek na ognisku. Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe plakietki i dyplomy uczestnictwa w rajdzie.Około godziny15.00 uczniowie rozjechali się do swoich miejscowości.
     Szkoda się było rozstawać z gośćmi z innych szkół, którzy bawili się razem z nami. Nie żegnaliśmy się jednak na długo, na wiosnę spotkamy się znowu na kolejnym już XXIV  Rajdzie Szkół Podstawowych Gminy Tyczyn.