Szkoła Podstawowa w Białej

Wycieczki szkolne

Wycieczka kl. I - Łańcut i Markowa

6 czerwca 2007r. pierwszoklasiści emocjonowali się pierwszą wycieczką szkolną. Szlak zwiedzania najbliższej okolicy obejmował Łańcut i Markową. Zgodnie z programem uczniowie zwiedzali skansen-Muzeum wsi w Markowej oraz Zamek i ogród w Łańcucie. Z zainteresowaniem oglądali obiekty budowlane oraz przedmioty codziennego użytku ludzi różnych grup społecznych z odległych czasów. Zauważali przy tym kontrastowe różnice. Z ciekawością przyglądali się narzędziom, urządzeniom i sprzętom, które oddawały ducha historii. W wesołym akcentem wycieczki było wspólne grillowanie, zabawy ruchowe w plenerze, a na koniec zakup oryginalnych pamiątek.

Wycieczka kl. II - Kalwaria Pacławska i Przemyśl

12 czerwca 2007 roku, pod przewodnictwem księdza Mieczysława Mleczki, klasa II odbyła wycieczkę do Kalwarii Pacławskiej, jako dziękczynienie po Pierwszej Komunii Świętej. Uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcą klasy uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w klasztorze Franciszkanów w Kalwarii. Po mszy wszyscy otrzymali pamiątkowe obrazki Matki Bożej Kalwaryjskiej, którą uczniowie obrali na patronkę klasy oraz zakupili drobne pamiątki. Następnie pielgrzymi udali się na kopiec tatarski pod Krzyż Zawierzenia w Przemyślu,  zeszli dróżkami parkowymi pod Seminarium Duchowne i oglądali Katedrę Przemyską. Przez cały czas uczniowie podziwiali piękne miasto Przemyśl. Do domu wrócili zadowoleni i pełni przeżyć.

Wycieczka kl. III i IV - Bolestraszyce, Przemyśl i Krasiczyn
     W dniu  13 czerwca 2007r. uczniowie kl. 3 i 4 wyjeżdżali  wspólnie na  wycieczkę  szkolną. Na początku podziwialiśmy przepiękny ogród botaniczny w Bolesrtaszycach zajmujący powierzchnię ok. 25 hektarów, na której rosnie 400 różnych odmian drzew, krzewów, kwiatów i roślin ozdobnych.Następnie zwiedziliśmy Muzeum Dzwonów i Fajek w Przemyślu, gdzie z wieży zegarowej mieliśmy okazję oglądać panoramę miasta. Zapoznaliśmy się z architekturą róznych epok dostępną w Archikatedrze Przemyskiej. Obejrzeliśmy Zamek Kazimierzowski, a w nim najstarszy w Polsce amatorski teatr "Fredreum". Mieliśmy też okazję zobaczyć Kopiec Tatarski i pomnik "Zawierzenia". Podziwialiśmy też park i nowo odrestaurowany zamek w Krasiczynie.

Wycieczka kl. V i VI - Jura Krakowsko- Częstochowska
     11 czerwca 2007r. kl.V i VI uczestniczyła w wycieczce turystyczno- krajoznawczej Rzeszów- Ojców- Pieskowa Skała. Uczniowie zwiedzali wiele ciekawych atrakcji turystycznych Wyżyny Krakowsko- Częstochowskiej. Najciekawsze z nich to: zamek obronny w Wiśniczu, Dolina Prądnika, Grota Łokietka, zamek na Pieskowej Skale. Wędrujac po Ojcowskim Parku Narodowym podziwialiśmy piękno wapiennych, wysokich skał, wśród nich 25 metrową Maczugę Herkulesa. Krajobraz Beskidu Niskiego na długo pozostanie w pamięci zwiedzających.

Kl. V i VI - Pieskowa Skała

Kl. III i IV - Krasiczyn