Szkoła Podstawowa w Białej

"Dla Ciebie kochana Mamusiu"

Jest takie słowo, słowo jedno
przy którym inne słowa bledną ...
wierne i czułe do ostatka –
jedno, jedyne słowo – MATKA.”

28 maja 2007r. w naszej szkole miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Matki. Bardzo licznie zgromadzone Mamy powitał dyrektor szkoły – pan Andrzej Kruk, po czym bożego błogosławieństwa udzielił im proboszcz miejscowej parafii ks. Mieczysław Mleczko.
     „ Jest taki jeden dzień w roku , w którym każdy z nas myśli o kimś wyjątkowym – o swojej Mamie”. Tymi słowami uczennica z samorządu szkolnego Milena Pelc zaprosiła zgromadzonych do obejrzenia programu artystycznego, a był on naprawdę bogaty. Uczniowie klasy II i V przedstawili inscenizację mitu pt. „Demeter i Kora”. Przepiękne stroje, dekoracje, odpowiednio dobrana muzyka, a przede wszystkim wspaniała gra „małych aktorów” sprawiła, że Mamy miały okazję przenieść się na chwilę w ten mityczny świat. Śpiewem, muzyką, pięknie deklamowanymi wierszami składali życzenia swym Mamom uczniowie klas I – VI. Zapewniali o miłości, wdzięczności za trud codzienny i wychowanie, a w zaśpiewanych piosenkach: „Jeden dzień dla Mamy”, „Niezwykłe słowa”, „Dziękuję Ci Mamo”, „Piosenka o zwykłej Mamie”, „Mama czarodziejka” zawarło się prawie wszystko. Uczniowie klas młodszych wręczyli Mamom wraz z życzeniami piękne bukieciki kwiatów. Gorąco został przyjęty szkolny zespół cheerleaders, złożony z uczennic z klas IV – VI, który zaprezentował swoje dwa nowe układy choreograficzne. Gorąca muzyka sprawiła, że cała sala bawiła się świetnie, wykonano pamiątkowe zdjęcia.
     Mamy ze wzruszeniem, nie kryjąc łez, z podziwem patrzyły na swoje pociechy, które śpiewały, tańczyły, recytowały i wyglądały najpiękniej... I nie ma w tym żadnej przesady, bowiem dziewczęta i chłopcy włożyli w swoje występy ogromne serce, ciepło i miłość.

"Demeter i Kora"

Szkolny zespół cheerleaders