Szkoła Podstawowa w Białej

Sportowe zmagania uczniów klas I - III

30 kwietnia br. odbyła się VII Gminna Olimpiada Sportowa klas I – III  Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa w Białej.  Uczestniczyły w Olimpiadzie 6 - osobowe reprezentacje ze szkół w Budziwoju, Hermanowej, Kielnarowej, Matysówce, Tyczynie i Białej. Przy dźwiękach muzyki wprowadzono drużyny na salę gimnastyczną i dokonano uroczystego otwarcia igrzysk w obecności zaproszonych gości: Dyrektora Szkoły Podstawowej w Białej, pana Andrzeja Kruka oraz opiekunów drużyn. Program artystyczny uświetniły występy szkolnego zespołu cheerleaderek z Białej.
     W programie zmagań sportowych znalazły się konkurencje drużynowe oraz konkurencje indywidualne: rzut piłką lekarską, tor przeszkód na czas, strzał na bramkę. W czasie trwania imprezy zawodnicy z poszczególnych szkół nawiązali między sobą więzi koleżeństwa i sprawdzali się jako sportowcy.
Klasyfikacja końcowa tych zmagań była następująca:
I miejsce – SP Hermanowa
II miejsce – SP Biała
III miejsce – SP Budziwój
     Podczas zakończenia olimpiady wyrażono uznanie dla wszystkich zawodników i wręczono im zasłużone dyplomy, medale, puchary i nagrody.
     Wyrażamy podziękowanie  wszystkim nauczycielom ze szkół Gminy Tyczyn za przygotowanie uczniów do zmagań sportowych oraz za opiekę nad dziećmi uczestniczącymi w olimpiadzie.