Szkoła Podstawowa w Białej

Sukces szkolnego zespołu cheerleaders

29 kwietnia 2007r. w Tyczynie odbyły się V Powiatowe Prezentacje Zespołów Cheerleaders Szkół Podstawowych i I Otwarte Mistrzostwa Cheerleaders Szkół Gimnazjalnych i Licealnych Województwa Podkarpackiego. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zaprezentowało się ponad 20 zespołów przy wypełnionej po brzegi sali sportowej tyczyńskiego gimnazjum. Celem turnieju była prezentacja dorobku dziecięcych i młodzieżowych zespołów cheerleaders, popularyzacja cheerleadingu na Podkarpaciu oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży poprzez bezpośredni kontakt z muzyką.
     Zaprezentowany przez nasz szkolny zespół cheerleaders "Martinki" układ choreograficzny z pomponami został bardzo wysoko oceniony przez jury co pozwoliło nam na zdobycie zaszczytnego I miejsca w kategorii szkół podstawowych.
Obecnie w zespole, który działa od 2003r. tańczy 10 dziewcząt z klas IV - VI. Są to:
- z kl. IV - Karolina Czudec i Mariola Walas
- z kl. V -  Karolina Wiatr, Klaudia Magda, Aneta Micał, Gabriela Jamrozik
- z kl. VI - Monika Paluch, Katarzyna Wójcik, Paulina Prokop, Dominika Uchman
     Cieszymy się bardzo, że ciężka,  systematyczna praca dziewczynek zyskała uznanie w oczach profesjonalnego jury. Jako opiekun zespołu chciałam bardzo serdecznie podziękować rodzicom dziewczynek za owocną współpracę.