Szkoła Podstawowa w Białej

Powitanie wiosny w naszej szkole

W dniu 21 marca uczniowie naszej szkoły tradycyjnie już zgromadzili się na sali gimnastycznej, by powitać nadejście kalendarzowej wiosny. Zajęcia " inne niż zwykle" przygotowali uczniowie klasy VI działający w Samorządzie Szkolnym: Katarzyna Wójcik, Milena Pelc, Monika Paluch, Dominika Uchman, Martyna Klęsk, Katarzyna Ziemińska, Paulina Prokop, Mateusz Migut, Jakub Bębenek, Szymon Kozioł, Mateusz Harchut i Adrian Wrona. Na początku imprezy wybrano Miss i Mistera Wiosny - Kinga Witek z kl. I i Sebastian Harchut z kl. V oraz Miss Szkoły - Kamila Uchman z kl.III. Tytuł Miss publiczności zdobyła Zuzia Pelc z kl. V. Konkursy oceniało profesjonalne jury. Bardzo duże zainteresowanie wzbudził "Konkurs sobowtórów". Uczniowie musieli upodobnić się do wybranej postaci z filmu, serialu czy książki. Najbardziej podobała się Frania Maj z serialu pt. "Niania", w rolę której wcieliła się świetnie Wiktoria Szetela z kl.II. W "Konkursie talentów" uczniowie klas I - VI prezentowali swoje zdolności i umiejętności wokalne, taneczne, gimnastyczne. Supertalentem wybrano Malwinę Salę z kl.III, która przedstawiła układ gimnastyczno- akrobatyczny. Ciekawym konkursem był " Taniec z gwiazdami", w którym uczniowie rywalizowali o kryształową kulę, prezentując przygotowany wcześniej układ taneczny do wybranej przez siebie  muzyki. Najbardziej ciepło publiczność i jury przjęło występ Kasi Bator i Karoliny Szalachy z kl.I. Odbył się również " Mini playback show", w którym zwyciężyła Kamila Uchman i Joasia Książek z kl. III. Na zakończenie odbyły się "Konkursy sportowe" - rzut piłką lekarską, tor przeszkód i żonglowanie piłką.
     Zwycięzcy wszystkich konkursów zorganizowanych z okazji "Dnia Wiosny" otrzymali nagrody. Wykonano pamiątkowe zdjęcia. Było wesoło, kolorowo i ciekawie, a na buziach gościł uśmiech.