Szkoła Podstawowa w Białej

IV Gminny Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy

5 stycznia 2007r. odbył się w naszej szkole etap finałowy Gminnego Konkursu Matematyczno - Przyrodniczego  uczniów klas VI,  organizowanego od 4 lat przez nauczycieli naszej szkoły panią Alicję Woźniak i Elżbietę Stanio. Etap szkolny odbył się w grudniu 2006r. i wyłonił 3 najlepszych uczniów z naszej szkoły, byli to: Katarzyna Wójcik, Katarzyna Ziemińska i Szymon Kozioł. W konkursie uczestniczyli przedstawiciele wszystkich szkół naszej gminy, w sumie 18 uczniów. Uczniowie zmagali się z zestawem niełatwych zadań konkursowych składającym się z 10 zadań matematycznych i 10 przyrodniczych w regulaminowym czasie 60 minut. Jury złożone z nauczycieli - opiekunów wyłoniło laureatów. A oto lista zwycięzców:
- I miejsce - Mateusz Flak - Szkoła Podstawowa w Kielnarowej i Michał Kasztelewicz - Szkoła Podstawowa w Tyczynie,
- II miejsce - Agata Kalita - Szkoła Podstawowa w Borku Starym i Katarzyna Wójcik - Szkoła Podstawowa w Białej,
- III miejsce - Maria Trzcińska - Szkoła Podstawowa w Tyczynie.
     Wszyscy laureaci otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy, pozostałe szkoły dyplomy uczestnictwa w konkursie. Wykonano pamiątkowe zdjęcia.
Głównym celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematyczno- przyrodniczych. Konkurs był również wyzwaniem i próbą sprawdzenia się przed czekającym uczniów sprawdzianem kończącym szkołę podstawową. Konkursy międzyszkolne oprócz walorów kształcacych są dobrą formą rozwijania integracji między szkołami naszej gminy.
     Bardzo serdecznie dziękujemy nauczycielom matematyki i przyrody, którzy przygotowywali uczniów do konkursów organizowanych  w naszej szkole.

Zmagania z zadaniami konkursowymi

Ogłoszenie wyników