Szkoła Podstawowa w Białej

Wigilia szkolna i jasełka

Czas Bożego Narodzenia to radosny czas wigilijnego wieczoru, śpiewania kolęd, składania życzeń, a także czas Jasełek, które przypominają wydarzenia betlejemskiej nocy.
W naszej szkole już od wielu lat przed świętami przypominamy historię narodzenia Pana Jezusa. Uczniowie wcielając się w postacie, nie tylko z betlejemskiej stajenki, opowiadają o narodzeniu Pana Jezusa, o świętach w rodzinie i związanych z nimi tradycjach.
     Dnia 22 grudnia 2006 r. odbyła się Wigilia szkolna, w której uczestniczyli: Ks. Proboszcz, Pan Dyrektor, nauczyciele i wszyscy uczniowie naszej szkoły. Klasy zasiadły razem przy stołach wigilijnych, aby w atmosferze radości i życzliwości przeżyć wspólnie chwile przed Bożym Narodzeniem w murach szkolnych. Na początku nasz Ks. Proboszcz Mieczysław Mleczko przywitał wszystkich zebranych, przeczytał słowa o Bożym Narodzeniu z Pisma Świętego oraz wprowadził nas swoim słowem w świąteczne wydarzenia. Przy dzielniu się opłatkiem wszyscy życzyli sobie dużo zdrowia, radości i Wesołych Świąt. Miło było popatrzeć jak cała szkoła przekazywała sobie znak pokoju i miłości poprzez łamanie się białym opłatkiem. Wigilia szkolna wchodzi już do tradycji naszej szkoły i nie mogło na niej zabraknąć Jasełek.
    W postacie Maryi, Józefa, Aniołków, Pasterzy, Diabełka i innych występujących wcielili się uczniowie klasy 3, którzy pod opieką pani Renaty Rzeźnik przygotowali inscenizację o Bożym Narodzeniu. Śpiewali kolędy, odgrywali wybrane postacie, a wszystko po to, aby przypomnieć zebranym historię narodzenia Dzieciątka Jezus. Po przedstawieniu i wspólnym poczęstunku wigilijnym, który przygotowali rodzice poszczególnych klas, przy akompaniamencie na organach pani Doroty Markowicz cała szkoła śpiewała kolędy. Nasze świątecznie spotkanie zakończyło czas nauki przed Bożym Narodzeniem w miłej i radosnej atmosferze.