Szkoła Podstawowa w Białej

Konkurs matematyczny dla uczniów szkoły w Budziwoju i Białej
   Nauczyciele matematyki w Szkołach Podstawowych w Białej i Budziwoju Anna Sawicka i Alicja Woźniak już po raz trzeci zorganizowały konkurs matematyczny dla uczniów klas VI. Konkurs przebiegał w dwóch etapach:. Pierwszy etap odbył się w każdej szkole. Do drugiego etapu zakwalifikowano po 4 uczniów z każdej szkoły.
   Drugi etap konkursu odbył się 24 X 2006r. w Szkole Podstawowej w Białej, w którym wzięło udział 8 uczniów wyłonionych w I etapie w obu szkołach. Laureatem została uczennica klasy VI naszej szkoły Katarzyna Wójcik, która zajęła I miejsce . II miejsce zajęła uczennica ze Szkoły Podstawowej w Budziwoju Alicja Smalarz, a III jej szkolny kolega Bartłomiej Grzebyk.
   Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów, motywowanie ich do zespołowej rywalizacji oraz wdrażanie do pracy z grupą. Konkurs był okazją do próby sił przed zbliżającym się sprawdzianem po klasie VI i do współzawodnictwa między uczniami naszych szkół.
   Wszyscy finaliści otrzymali upominki, a laureaci nagrody.

Rozwiązywanie zadań konkursowych

Na zakończenie spotkania