Szkoła Podstawowa w Białej      

Podsumowanie kampanii ekologicznej

     18 października 2006r. w Gimnazjum Publicznym w Tyczynie miało miejsce podsumowanie i ogłoszenie wyników kampanii ekologicznej "Program Ekozespołów w mojej szkole", organizowanej przez UMiG w Tyczynie we współpracy z Fundacją GAP Polska. Dziłania ekologiczne prowadzone w naszej szkole pod kierunkiem pani Elżbiety Stanio i Doroty Markowicz zostału bardzo wysoko ocenione przez jury, zajęliśmy bowiem w tej gminnej rywalizacji I miejsce. Na uroczystości ogłoszenia wyników reprezentowała naszą szkołę 20 osobowa grupa uczniów z klasy V i VI, która odebrała zwycięski dyplom i drobne upominki z rąk  Pana Burmistrza Kazimierza Szczepańskiego.
   Kampania trwała od XII 2005r. do V 2006r. Program jej adresowany był do uczniów, a poprzez dzieci do ich rodziców i społeczności lokalnej. W trakcie trwania kampanii uczniowie w ekozespołach prowadzili pomiary zużycia energii, wody, ilości wytwarzanych odpadów w swoich domach. Prowadzone były pogadanki o tematyce ekologicznej. Przeprowadzono szkolną zbiórkę makulatury, zorganizowano wyjście do gospodarstwa ekologicznego, sklepu ze zdrową żywnością. Wystawiony został teatrzyk ekologiczny "Ekologiczne zakupy i nie tylko...", wydawana była szkolna gazetka ekologiczna Eko- uczeń. Wiosną ogłoszono akcję "Rowerem do szkoły".Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w różnych konkursach ekologicznych o charakterze wiedzowym, plastycznym, literackim. W maju na zakończenie kampanii zorganizowano ekologiczny happening w naszej miejscowości "Jestem przyjacielem Ziemi".
   Wykształcone już nawyki i zachowania ekologiczne będziemy systematycznie utrwalać i rozwijać.
 


Dyplom za zdobycie I mioejsca



Happening w naszej miejscowości "Jestem przyjacielem Ziemi"
 
 
 
  

Prace plastyczne o tematyce ekologicznej


Rowerem do szkoły