Szkoła Podstawowa w Białej

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

Pasowanie na ucznia odbyło się 11 października 2006r. Dzieci przez ponad miesiąc zapoznawały się ze szkołą, integrowały się w grupie, nawiązywały przyjaźnie. W końcu nadszedł ich dzień. Dzieciaki wystąpiły z programem słowno-muzycznym. Bardzo się cieszyły z tego, że uczniowie starszych klas wprowadzili ich w społeczność uczniowską. Choć niektóre pierwszaki miały tremę, to i tak było widać wspaniałe efekty sześciotygodniowej pracy.
   Po występach nadszedł najważniejszy moment. Dzieci zostały oficjalnie pasowane na uczniów naszej szkoły. W oczach rodziców było widać radość. Od tego dnia stali się świadomi swoich praw i obowiązków wynikających z pełnienia roli ucznia. Więc pamiętajmy, że trzeba być dla nich miłym i pomocnym.