Szkoła Podstawowa w Białej

Lekcje umuzykalniające
   W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas I-III oraz IV-VI naszej szkoły biorą udział w cyklu lekcji umuzykalniających organizowanych przez Szkołę Muzyczną Yamaha w Rzeszowie.Głównym celem tych zajęć jest przybliżenie uczniom sztuki muzycznej poprzez prezentację instrumentów muzycznych oraz pewien zakres tematów z dziedziny muzyki.Tematy te podane są w formie przystępnej, dostosowanej do możliwości percepcyjnej odbiorców, zarówno ucznia I klasy jak i VI klasy. Cykl tegorocznych audycji muzycznych obejmuje tematykę związaną ze znajomością instrumentów klawiszowych i perkusyjnych. Prezentowane są style w muzyce współczesnej, przeboje muzyki poważnej i ich twórcy oraz wokalne wykonania klasyczne i rozrywkowe. Wszystkie audycje prowadzone są przez muzyków - nauczycieli Szkoły Muzycznej Yamacha w Rzeszowie nowoczesnymi, interaktywnymi metodami. Uczniowie podczas zajęć poznają elementy muzyki, brzmienie instrumentów oraz uczestniczą w zabawach i konkursach,  których celem jest wzbudzanie zainteresowań muzyką.