Szkoła Podstawowa w Białej

Uczymy się odpowiedzialności za środowisko.
      W dniach 15 - 17 września 2006r. organizowana była wzorem lat ubiegłych Akcja "Sprzatania świata", która jest programem publicznej edukacji ekologicznej - czyste środowisko oraz człowiek przyjazny naturze i drugiemu człowiekowi - to główne przesłanie akcji. Uczniowie naszej szkoły tradycyjnie od kilku lat włączali się aktywnie w  tę akcję. Pragniemy, by akcje te nie były tylko jakimś jednorazowym, spontanicznym  odruchem, dlatego w naszej szkole na co dzień prowadzona jest edukacja ekologiczna już od klas najmłodszych. Poprzez pogadanki kształtujemy pozytywne nawyki ekologiczne, które wiemy, że muszą być systematycznie utrwalane. Uwrażliwiamy uczniów na problemy środowiska, kształtujemy poczucie odpowiedzialności za jego stan w szkole, w domu, w środowisku naturalnym. Stwarzamy uczniom możliwość rozwijania aktywnych postaw na rzecz działania dla dobra Ziemi poprzez uczestnictwo w konkursach ekologicznych, zbiórkach surowców wtórnych, wycieczkach ekologicznych, ekologicznych jarmarkach, happeningach. Uczniowie mają możliwość obcowania z ekologicznymi formami teatralnymi, które są wystawiane w naszej szkole z okazji Święta Ziemi. Dzieci rozumieją potrzebę segregacji odpadów, recyklingu, ochrony środowiska - dostrzegają swoje możliwości w tym zakresie, w pełni propagują ekologiczny styl życia akceptując hasło: "Wspólnie tworzymy - zielony świat".