Szkoła Podstawowa w Białej

Inauguracja roku szkolnego 2006/07

Nowy rok szkolny uczniowie powitali uroczyście dnia 4 września 2006r. Tradycyjnie został poprzedzony mszą świętą i błogosławieństwem ks. proboszcza M. Mleczki w kościele parafialnym w Białej. Około godz. 9.00 miejsca w sali gimnastycznej naszej szkoły zostały zapełnione przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Przybyłych na uroczystość serdecznie powitał dyrektor szkoły, mgr Andrzej Kruk. Następnie w atmosferze radości, śpiewu uczniowie powitali nowy rok szkolny 2006/07. Klasa V przygotowała inscenizację pt: „Witaj szkoło”, która nawiązywała do wakacji, a także zachęcała do pracy i podjęcia nowych obowiązków. W sposób szczególny zostali przywitani pierwszoklasiści, którzy rozpoczęli naukę. Chociaż rok szkolny rozpoczął się 4 września, podczas inscenizacji uczniowie przypomnieli także tragiczny w dziejach naszego narodu 1 wrzesień 1939 r.
    Po zakończeniu części artystycznej odbyło się spotkanie uczniów z wychowawcami klas.