Szkolny zespół chearleaders Szkolny zespół chearleaders Grupa kolędnicza Drużyna sportowa
Szkoła Podstawowa w Białej

Uroczystość wręczenia Znaku Jakości Interkl@sa naszej szkole

W dniu 23 maja 2006 roku na stronie www.interklasa.pl ukazała się informacja, na którą czekaliśmy z niecierpliwością. Na liście szkół, króre otrzymały  prestiżowe wyróżnienie Znak Jakości Interkl@sa 2006 znalazła się nasza szkoła. W tym roku Znak Jakości Interkl@sa przyznawany był już po raz piąty. W skład Kapituły Znaku Jakości wchodzą wybitne osobistości polskiej kultury, nauki i polityki, a wśród nich m.in.: Krystyna Janda, Jan Madey, Andrzej Blike, Grażyna Staniszewska, Aleksander Wolszczan, Andrzej Zoll. O Znak Jakości ubiegały się 44 szkoły, natomiast 18 z nich otrzymało to prestiżowe wyróżnienie.  Z gminy Tyczyn otrzymały wyróżnienie trzy szkoły. Są to: Szkoła Podstawowa w Białej, Szkoła Podstawowa w Budziwoju oraz Szkoła Podstawowa w  Tyczynie.
   W dniu  dniu 5 czerwca 2006 roku wybraliśmy się do Warszwy na uroczyste wręczenie wyróżnień Znak Jakości Interkl@sa pod patronatem Premiera Rzeczypospolitej Polskiej Kazimierza Marcinkiewicza w gmachu Sejmu RP. Wszystkie trzy szkoły były reprezentowane przez dyrekcję, nauczycieli uczących informatyki oraz przedstawicieli uczniów. Był z nami również Pan Burmistrz Kazimierz Szczepański, który reprezentował zwycięską w tym konkursie gminę Tyczyn. Uroczystość rozdania wyróżnień odbyła się w gmachu Sejmu RP w  sali im. Konstytucji 3 Maja. Prowadzili ją: przewodniczący Komisji Znaku Jakości – Zdzisław Nowakowski, Grażyna Staniszewska - koordynator programu oraz prof. Jan Madey. Po powitaniu wszystkich przyjezdnych prezentowano 18 zwycięskich szkół wyróżnionych w roku 2006. Następnie członkowie kapituły uroczyście wręczyli  Znaki Jakości Interkl@sa. Naszej szkole został on  przyznany  na  rok szkolny 2006/07. Podczas wręczania nam nagrody przewodniczący komisji zwrócił uwagę zebranych na to, że Szkoła Podstawowa w Białej jast najmniejszą szkołą co do liczebności uczniów ze wszystkich szkół starających się o ten tytuł. Wyróżnione szkoły oprócz pamiątkowych tablic i prawa do użytkowania godła Znaku Jakości otrzymały wiele nagród od sponsorów m.in. "Uniwersalną Encyklopedię PWN na 6-ciu płytach”, "Wielki Multimedialny słownik polsko-angielski i angielsko-polski PWN-Oxford”, "Uniwersalny Słownik Języka Polskiego" oraz wiele innych nagród, które na pewno będą wykorzystane w szkole. Po tej oficjalnej uroczystości grupy miały możliwość zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Następnie zjedliśmy obiad, po czym zwiedzaliśmy parlament. Był to ostatni punkt naszej wizyty w gmachu Sejmu RP. Pełni wrażeń wracaliśmy do domu.
   Znak Jakości Interkl@sa to ogólnopolska inicjatywa, której głównym celem jest promowanie szkół dobrze przygotowujących uczniów do funkcjonowania w europejskim społeczeństwie informacyjnym. Jesteśmy dumni, że ta promocja objęła również naszą szkołę.

Uroczystość wręczania nagród

Delegacja naszej szkoły: nauczyciele informatyki - Dorota Markowicz i Alicja Woźniak,
oraz uczniowie - Klaudia Kołcz z kl. V, Bartłomiej Kozak i Gabriela Ząbczyk z kl. VI
 z Panem Burmistrzem Kazimierzem Szczepańskim