Szkolny zespół chearleaders Szkolny zespół chearleaders Grupa kolędnicza Drużyna sportowa
Szkoła Podstawowa w Białej

Sportowe zmagania uczniów klas I - III

27 kwietnia br. odbyła się VI Gminna Olimpiada Sportowa klas I – III – kolejna impreza przyjęta do realizacji przez Gminne Forum Samokształceniowe Nauczycieli w roku szkolnym 2005/2006. Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa w Białej.
Uczestniczyły w niej 6 - osobowe reprezentacje:
-    kl. I – III SP z Budziwoja pod opieką pani Krystyny Borkowskiej
-    kl. I – III SP z Hermanowej pod opieką pani Marty Rzucek
-    kl. I – III SP z Kielnarowej pod opieką  pani Ireny Pary
-    kl. I – III SP z Matysówki pod opieką pani Grażyny Wyżykowskiej
-    kl. I – III SP z Tyczyna pod opieką Katarzyny Konkol
-    kl. I – III SP z Białej pod opieką swoich wychowawczyń
Po wprowadzeniu drużyn na salę gimnastyczną nastąpiło uroczyste otwarcie igrzysk w obecności zaproszonych gości: pani Urszuli Stec - Wizytatora Kuratorium Oświaty i Wychowania w Rzeszowie, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Białej pana Andrzeja Kruka oraz opiekunów drużyn.
Program artystyczny uświetniły występy szkolnych zespołów cheerleaders z Białej. W programie zmagań sportowych znalazły się konkurencje drużynowe  z wykorzystaniem przyborów nietypowych (gazet, puszek, butelek plastikowych) oraz konkurencje indywidualne: rzut piłką lekarską, tor przeszkód na czas, rzuty do celu stałego. W czasie trwania imprezy zawodnicy z poszczególnych szkół mieli okazję nawiązać między sobą więzi koleżeństwa i sprawdzić się jako sportowcy.
Klasyfikacja końcowa tych zmagań była następująca:
I miejsce – SP Biała
II miejsce – SP Hermanowa
III miejsce – SP Budziwój i SP Tyczyn
Z naszej szkoły w konkurencjach indywidualnych złoty medal zdobyli:
W rzucie piłką lekarską – Damian Walny ( 9, 80 cm) – klasa II
W torze przeszkód na czas -  Artur Jagusztyn ( 19 s )- klasa III
W uroczystości zakończenia olimpiady wzięli udział pani Wizytator Urszula Stec, Dyrektor SP w Hermanowej pani Renata Prokop, Dyrektor SP z Białej pan Andrzej Kruk oraz opiekunowie drużyn sportowych. Pani Wizytator Urszula Stec wyraziła uznanie dla wszystkich zawodników, pochwaliła ich ducha walki i wręczyła zasłużone dyplomy, medale, puchary i nagrody. Ich zakup był możliwy dzięki funduszom, które Gminne Forum Samokształceniowe Nauczycieli otrzymało od Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, działającej przy Urzędzie Gminy i Miasta w Tyczynie, która nas wsparła, za co serdecznie dziękujemy.
   Wyrażamy również podziękowanie  wszystkim nauczycielom ze szkół Gminy Tyczyn za przygotowanie uczniów do zmagań sportowych oraz za opiekę nad dziećmi uczestniczącymi w olimpiadzie.