Szkolny zespół chearleaders Szkolny zespół chearleaders Grupa kolędnicza Drużyna sportowa
Szkoła Podstawowa w Białej

Wielkanoc 2006 - kartki świąteczne, palmy wielkanocne i pisanki

Czas Świąt Wielkanocnych zwiazany jest z obrzędami kulturowymi oraz elementami dekoracyjnymi takimi jak: palma wielkanocna, kartka świąteczna oraz pisanka. W okresie poprzedzającym Święta Wielkanocne uczniowie z klas IV,V,VI na lekcjach plastyki i techniki wykonali kartki świąteczne, palmy wielkanocne oraz pisanki. Palmy wykonywano z suszonych traw, kwiatów, wplątując gałązki bukszpanu oraz ozdoby z bibuły. Niektóre palmy uczniowie ozdabiali kolorowymi kokardkami. Kartki świąteczne wykonywano techniką naklejania według własnych projektów. Barwne elementy z kolorowego papieru takie jak: pisanki, baranki, zajączki i koszyczki naklejano na kolorową kartkę tworząc barwną świąteczną kompozycję. Pisanka, bardzo ważny element świątecznego stołu była robiona przez uczniów z wydmuszek. Oklejali je  kolorowym papierem, bibułą, kordonkiem, muliną oraz dekoracyjną cienką wstążką.

Najciekawsze prace uczniowie zaproponowali mieszkańcom Białej. Palmy wielkanocne, kartki świąteczne oraz pisanki zostały rozprowadzone przez uczniów klas V i VI  w Kościele Parafialnym  w Białej, po mszach w niedzielę – 26 III, 2 IV oraz  9 IV 2006 roku.
   Złożone ofiary  uczniowie przeznaczyli na  misje w Afryce.