Szkolny zespół chearleaders Szkolny zespół chearleaders Grupa kolędnicza Drużyna sportowa
Szkoła Podstawowa w Białej

Gminne eliminacje Konkursu „Poeci i pisarze dzieciom"
Cztery Pory Roku - WIOSNA

Dyrekcja Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Tyczynie była organizatorem kolejnej edycji konkursu „Poeci i pisarze dzieciom". Do udziału zaproszeni zostali także uczniowie naszej szkoły. Przedmiotem tegorocznego konkursu była twórczość znaczących i wybitnych autorów, którzy w swoim dorobku literackim opisują uroki wiosny jako jednej z czterech pór roku. Eliminacje gminne Konkursu „Poeci i pisarze dzieciom" Cztery Pory Roku WIOSNA odbyły się w dniu 7 kwietnia 2006r. o godz. 10.00 w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Tyczynie. Celem konkursu było upowszechnianie literatury dziecięcej i jej prezentacja poprzez interpretację utworów w formie:
•    recytacji
•    inscenizacji
•    piosenek (opartych na tekstach wybranego autora) ,a także prac plastycznych.
Wybierając formę prezentacji, nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu, pani J. Reizer, E. Siorek, Z. Herba, B. Woźniak i D. Markowicz starali się wykorzystywać naturalne, indywidualne walory interpretacyjne dziecka, prostotę i szczerość wypowiedzi każdego wykonawcy.
   Jury konkursu oceniało w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I -III i IV-VI szkoły podstawowej biorąc pod uwagę: dobór repertuaru (dostosowanego do wieku, percepcji wykonawców oraz konwencji konkursu), interpretację, kulturę słowa, wartość plastyczną i poziom techniczny prac, natomiast w kategorii piosenki preferowane były teksty uznanych autorów oraz aranżacje uwzględniające dziecięce instrumentarium (flet, gitara akustyczna, instrumenty perkusyjne, fortepian. Czas indywidualnej prezentacji nie mógł przekroczyć 5 minut, inscenizacji 20 minut.
   Konkurs co roku cieszy się dużym zainteresowaniem, uczniowie mogą bowiem zaprezentować swoje zdolności artystyczne. W tym roku do konkursu w kategorii recytacja- przystąpili następujący uczniowie: z kl. II K.Uchman, z kl. IV K.Magda i z kl. VI G. Ząbczyk i K.Zacharjasz, w kategorii piosenka z kl. I W. Szetela, A. Mikuła, z kl. II K. Uchman i kl.III A. Poniewozik i M. Walas oraz z kl.V D. Uchman, prace plastyczne prezentowali uczniowie: M. Kozak A. Kwaśny,  K.Magda z kl. IV, D. Uchman z kl.V, a także K.Członka, N. Kuźniar, B. Kozak z kl.VI. Miło było usłyszeć po raz kolejny, iż laureatami konkursu w kategorii recytacja zostali uczniowie naszej szkoły: K. Uchman i K. Zacharjasz. Zostały także zauważone zdolności plastyczne naszych uczniów, w tej dziedzinie laureatami zostali uczniowie: M. Kozak, A. Kwaśny, z kl.IV, D. Uchman z kl.V,a także K.Członka, B. Kozak z kl.VI.
   Laureaci wezmą udział 26 kwietnia w etapie powiatowym w Błażowej.

Kamil Zacharjasz kl. VI

Kamila Uchman kl. II