Szkolny zespół chearleaders Szkolny zespół chearleaders Grupa kolędnicza Drużyna sportowa
Szkoła Podstawowa w Białej

Sprawdzian szóstoklasisty

W dniu 4 kwietnia 2006r. uczniowie klas VI ze wszystkich szkól podstawowych w Polsce pisali obowiazkowy sprawdzian wiadomosci i umiejętności osiągnięć edukacyjnych ucznia kończącego szkołę podstawową. Przystąpienie do tego sprawdzianu jest  warunkiem ukończenia szkoły. Kształtowane w szkole podstawowej w ramach różnych zajęć edukacyjnych umiejętności są niezbędne do dalszej nauki w gimnazjum, a także przydatne w codziennym życiu. Sprawdzeniu podlegały następujące umiejętności, określone w standardach wymagań:
- czytania,
- pisania,
- rozumowania,
- korzystania z informacji,
- wykorzystywania wiedzy w praktyce.
Ponad 470 tys. szóstoklasistów w całej Polsce przytąpiło do tego sprawdzianu, a wśród nich nasi uczniowie klasy VI. Do zdobycia mieli 40 punktów. Tematem tegorocznego sprawdzianu były "Pszczoły i miody". Im lepszy wynik, tym większe szanse na dostanie się do dobrego gimnazjum poza rejonem. Liczba punktów nie ma natomiast wpływu na przyjęcie do gimnazjum w rejonie. Jednak wszyscy uczniowie starali się napisać jak najlepiej. Na wyniki musimy poczekać, aż egzaminatorzy OKE poprawią prace. Na zakończenie szkoły podstawowej oprócz świadectwa uczniowie otrzymają zaświadczenie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie o uzyskanych na sprawdzianie punktach.